2. april – MEDNARODNI DAN OTROŠKIH KNJIG

KNJIŽNIČARKA STANKA SVETUJE

2. aprila praznujemo mednarodni dan knjig. Tega dne se je leta 1805 v Odensu rodil eden najbolj znanih pisateljev in pravljičarjev na svetu Hans Christian Andersen.  Svetovno slavo so mu prinesle pravljice, ki so bile prevedene v več kot 125 jezikov. Letošnje praznovanje mednarodnega dneva otroških knjig  je za nas še posebej pomembno, saj sta letošnjo poslanico z naslovom Lakota po besedah pod okriljem slovenske sekcije IBBY pripravila priznani pisatelj Peter Svetina in ilustrator Damijan Stepančič.

Vabim vas, da si ogledate nekaj čudovitih Andersenovih risank na spodnjih povezavah.

Risanka: Snežna kraljica (H. C. Andersen)

Risanka: Palčica (H. C. Andersen)

Risanka: Vžigalnik (H. C. Andersen)

Risanka – Stara cestna svetilka (H. C. Andersen)

Risanka: Svinjski pastir (H. C. Andersen)

Risanka: Zaročenca (H. C. Andersen)

Risanka: Jelka (H. C. Andersen)

Risanka: Cvetlice male Ide (H. C. Andersen)

Risanka: Spanček Zaspanček (H. C. Andersen)

Risanka: Sopotnik (H. C. Andersen)

V četrtek, 2. aprila 2020, ob 11. uri in ob 17. uri, v živo preko Facebooka na strani Založbe Pivec, si lahko ogledate Online predstavitev knjige Moj prijatelj Oli.